Агресія Кремля в Україні: Луценко хоче покарати окремих бізнесменів з Росії

Генпрокурор Юрій Луценко запропонував заблокувати активи російських бізнесменів в Україні

Генеральний прокурор Юрій Луценко має намір винести на розгляд Ради нацбезпеки та оборони, членом якої він є, питання щодо запровадження санкцій проти окремих фізичних і юридичних осіб з Росії, до складу яких входять російські держкорпорації, приватні компанії та окремі підприємці. Такий крок він пов’язує з останніми проявами агресії Кремля щодо України. Об этом сообщает visnyk.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це він заявив у ефірі телеканалу ICTV.

На переконання очільника ГПУ, воєнний стан дає, нарешті, можливість всерйоз поговорити про санкції проти російського бізнесу в Україні. Також він зауважив, що такий режим – це необхідна умова посилення обороноздатності, яку можна та потрібно зробити.

Як член РНБО я направлю лист президенту та секретарю РНБО з пропозицією, що стосується акту збройної агресії РФ проти кораблів України. Вважаю за необхідне в установленому порядку винести на розгляд РНБО питання щодо застосування до окремим фізичних і юридичних осіб з Росії персональних спеціальних економічних і інших обмежувальних заходів, зокрема у вигляді блокування активів на території України. На мою думку, це блокування має тривати до закінчення окупації української території,
– підкреслив Луценко.

За його словами, це складне рішення, тому його треба серйозно проаналізувати, адже "у деяких сферах російські юридичні та фізичні особи мають просто монополію".

"Тим не менше, упевнений, що час покласти край бізнесуванню росіян у країні, на яку вони напали без оголошення війни. Це моя і юридична, і політична позиція", – додав він.

Також генпрокурор вважає, що президент підтримає запровадження таких санкцій.

Нагадаємо, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії віком від 16 до 60 років за незначним винятком. Заборона триватиме на час дії воєнного стану. Проте для громадян України, які прямують з території РФ, не існує жодних обмежень перетину кордону та проїзду в Україну.

Воєнний стан, Росія, заборона, Україна
Заборона для росіян щодо в’їзду на територію України: інфографіка

Чому Україна запровадила воєнний стан? 25 листопада в Азовському морі прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.

Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.

Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.

як україна реагує на агресію кремля на азові:
 • 21:10 3 груд
  Підвищення контролю на українському кордоні: кого перевірятимуть у посиленому режимі
 • 17:55 3 груд
  Атака Росії в Азовському морі: Україна звернулась до Міжнародної морської організації
 • 13:28 3 груд
  Порошенко вніс у Раду закон про припинення дії Договору про дружбу з РФ
 • 30 лист 2018
  Україна передала до Гаазького трибуналу документи про захоплення своїх суден Росією
 • 30 лист 2018
  Україна вже закликала Туреччину закрити протоку Босфор для Росії, – Клімкін
 • 30 лист 2018
  Україна збирається "вбити" кілька десятків договорів з Росією, – Клімкін

Джерело статті: “http://24tv.ua/agresiya_kremlya_v_ukrayini_lutsenko_hoche_pokarati_okremih_biznesmeniv_z_rosiyi_n1074388”

Вход

Меню пользователя

 

Приглашаем каждого в Народные корреспонденты Украины
В эпоху, когда большинству СМИ верить нельзя, нашим соотечесвтенникам стоит верить только своим, народным корреспондентам Украины. Их записи — только на НК.UA. Сайт НК (Народный корреспондент) дает все возможность сказать и быть услышанным.
Казалось бы, в стране гласность и отсутствие цензуры. Но большая политика закрывает рот всем, никому не позволяют говорить ни правду, ни вымысел. Если только это не воспевание власть имущих. Но сайт НК (Народный корреспондент) решил изменить такую традицию. Теперь здесь все — народный корреспонленты Украины.
В нашей стране есть завние народного артита, заслуженного журналиста. Но того, кто приносит новости, корреспондента, обошли стороной. Именно потому мы решили исправить это недоразумение. Отныне мы вводим самое честное завние — Народный корреспондент Украины. Пусть все знают, что правда за вами!