Тернопіль - перший обласний центр в Україні, який прийняв Статут міської територіальної громадиТернопіль НАЖИВО!

На засіданні 33-ої сесії Тернопільської міської ради депутатами затверджено Статут Тернопільської міської територіальної громади. Об этом сообщает amurburger.in.ua со ссылкой на СМИ.

Рекомендації щодо внесення змін до Статуту були запропоновані «Інститутом демократичності міст» і Асоціацією міст України та розроблялися членами спеціально створеної робочої групи у відповідності до прийнятого рішення Тернопільською міською радою «Про добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади» та з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей у здійсненні місцевого самоврядування на території Тернопільської міської територіальної громади.

До складу робочої групи, що впродовж чотирьох місяців працювала над розробленням проекту Статуту Тернопільської міської територіальної громади, увійшли голови депутатських фракцій, старости населених пунктів, що приєдналися, керівники структурних підрозділів міської ради та експерти проекту USAID «Громадяни в дії» ГО «Український незалежний центр політичних досліджень» та Асоціації міст України.

В ході роботи були проаналізовані рішення ради, в яких прописані процедури участі громадян в управління своїм адміністративним центром відповідно до стандартів кращого врядування, оцінка якості місцевих процедур, які регулюють прозорість роботи міської ради і можливості залучення громадян до вироблення рішень та запровадження кращих практик місцевої демократії.

Як повідомив під час засідання сесії начальник управління правового забезпечення Тернопільської міської ради Олександр Печіль, запропонований проект Статуту був опрацьований усіма членами робочої групи та пройшов узгодження на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності.

В ході розроблення статуту коригуванню підлягали положення, які є невід’ємною частиною Статуту: Про загальні збори жителів громади, Про громадські слухання, Про місцеві ініціативи та Про консультації з громадськістю.

Очільник Тернополя Сергій Надал наголосив, що ті зміни, які були прописані у Статуті та затверджені сьогодні депутатами, є яскравим прикладом публічності та відкритості у роботі Тернопільської міської ради.

В свою чергу, присутній на сесії у Тернополі адвокасі-менеджер з розвитку місцевої демократії проекту “Громадяни в дії” ГО «Український незалежний центр політичних досліджень», юрист, один із авторів дослідження “Індекс демократичності міст – 2018” Максим Лукінюк відзначив, що ухвалення цього Статуту є важливим, адже Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який прийняв Статут об’єднаної міської територіальної громади.

«Після ухвалення нового статуту, Тернопіль зможе увійти у п’ятірку кращих обласних центрів України у дослідженні демократичності міст”, – додає експерт.Джерело статті: “https://ternopillive.com.ua/ternopil-pershiy-oblasniy-tsentr-v-ukrayini-yakiy-priynyav-statut-miskoyi-teritorialnoyi-gromadi/”

Вход

Меню пользователя

 

Приглашаем каждого в Народные корреспонденты Украины
В эпоху, когда большинству СМИ верить нельзя, нашим соотечесвтенникам стоит верить только своим, народным корреспондентам Украины. Их записи — только на НК.UA. Сайт НК (Народный корреспондент) дает все возможность сказать и быть услышанным.
Казалось бы, в стране гласность и отсутствие цензуры. Но большая политика закрывает рот всем, никому не позволяют говорить ни правду, ни вымысел. Если только это не воспевание власть имущих. Но сайт НК (Народный корреспондент) решил изменить такую традицию. Теперь здесь все — народный корреспонленты Украины.
В нашей стране есть завние народного артита, заслуженного журналиста. Но того, кто приносит новости, корреспондента, обошли стороной. Именно потому мы решили исправить это недоразумение. Отныне мы вводим самое честное завние — Народный корреспондент Украины. Пусть все знают, что правда за вами!