Міністр закордонних справ Угорщини Сіярто агітував голосувати за угорську партію. У МЗС України пообіцяли жорстко відповісти

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто в день місцевих виборів 25 жовтня агітував українців голосувати за Партію угорців України та чинного мера Берегово Золтана Бабяка.

Об этом сообщает THE ЛядовУ Міністерстві закордонних справ України назвали це прямим втручанням у внутрішні справи країни.


«Єдина угорська партія — KMKSZ (Ukrajnai Magyar Pаrt, — ред.) — балотується до Закарпатської обласної ради, і було б погано, якби угорці залишилися без представництва на рівні області. Не випадково багато поглядів прикуті до Берегового, оскільки мер Золтан Бабяк відмінно впорався, і було б добре, якби він міг продовжувати працювати», — написав Сіярто в Facebook.
У МЗС України заявили, що вчинок Сіярто «завдав підступного удару послідовним зусиллям України конструктивно вирішити існуючі в українсько-угорських відносинах проблеми».


«Констатуємо ігнорування Будапештом неодноразових закликів Києва припинити нехтувати принципами верховенства права і добросусідських відносин і з повагою ставитися до законів України», — підкреслили у відомстві.


Екзит-пол 2020 року — результати виборів


Водночас у МЗС запевнили, що українські громадяни угорського походження — важлива і невід’ємна частина українського суспільства:


«Неприйнятні підказки виборцям з Будапешта порушують законодавство України і не залишають українській стороні іншого вибору, окрім як жорстко реагувати на такі кроки відповідно до усталеної міжнародної практики і законодавства України».


Згідно з результатами екзит-полу спільного проєкту студії Савіка Шустера і телеканалу Україна 24, Демократична партія угорців України отримала лише 0,89%.


У неділю, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори за новими правилами. Українці вибирають депутатів обласних, районних, сільських рад, а також селищних, сільських та міських голів.


Редактор: Ніна Григорська


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/vibori-2020-roku-glava-mzs-ugorshchini-agituvav-za-partiyu-ugorciv-ostanni-novini-50119933.html”

Вход

Меню пользователя

 

Приглашаем каждого в Народные корреспонденты Украины
В эпоху, когда большинству СМИ верить нельзя, нашим соотечесвтенникам стоит верить только своим, народным корреспондентам Украины. Их записи — только на НК.UA. Сайт НК (Народный корреспондент) дает все возможность сказать и быть услышанным.
Казалось бы, в стране гласность и отсутствие цензуры. Но большая политика закрывает рот всем, никому не позволяют говорить ни правду, ни вымысел. Если только это не воспевание власть имущих. Но сайт НК (Народный корреспондент) решил изменить такую традицию. Теперь здесь все — народный корреспонленты Украины.
В нашей стране есть завние народного артита, заслуженного журналиста. Но того, кто приносит новости, корреспондента, обошли стороной. Именно потому мы решили исправить это недоразумение. Отныне мы вводим самое честное завние — Народный корреспондент Украины. Пусть все знают, что правда за вами!