неділя23 лютого 2025
nku.in.ua

Голова Європарламенту заявила, що Європа зможе протистояти Китаю та Росії навіть без підтримки США.

Європа готова самостійно протистояти загрозам з боку Китаю чи Росії, якщо США вирішать зменшити свій внесок у колективну безпеку.
Глава Европарламента заявил, что Европа сможет противостоять Китаю и России даже без поддержки США.

Європа готова самостійно протистояти загрозам з боку Китаю або Росії, якщо США вирішать зменшити свій внесок у колективну безпеку.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявила голова Європарламенту Роберта Метсола.

"Укріплення нашої оборони та безпеки є нашим головним пріоритетом", - сказала вона.

За її словами, в останні роки в ЄС збільшили загальні оборонні витрати на 30% і досягли значного прогресу в питаннях спільних оборонних закупівель та розширення виробництва боєприпасів. Через Європейський оборонний фонд підтримують держави-члени у розробці інноваційних та сумісних оборонних технологій і техніки.

"Крім того, у нас вперше з'явився єврокомісар з питань оборони, а Європейський парламент підвищив статус свого підкомітету з питань оборони до повноцінного комітету. Це були важливі кроки, але нам потрібно зробити ще більше, і ми це зробимо", - додала Метсола.

Голова Європарламенту зазначила, що справжня проблема ЄС - фрагментація. "В той час як США використовують 30 систем озброєнь, в Європі їх 178. Фрагментація означає вищі витрати та неефективність. Нам потрібен єдиний ринок оборонної промисловості. Адже, як влучно сказав прем'єр-міністр Туск: "час геополітичного аутсорсингу минув"", - розповіла Метсола.

"Отже, відповідаючи на ваше питання: ми будемо готові", - сказала вона у відповідь на запитання про те, чи зможе Європа самостійно протистояти загрозам з боку Китаю або Росії.

Нагадаємо, в Європі працюють над новим великим пакетом заходів щодо збільшення витрат на оборону та підтримки Києва. Європейські лідери прагнуть відновити військову міць континенту після майже 80 років, протягом яких вони фактично передали більшість своєї безпеки на аутсорсинг США.

Повернення Дональда Трампа до Білого дому радикально змінило трансатлантичні відносини, і посадові особи США чітко дали зрозуміти, що президент готовий залишити союзників, якщо вони відмовляться брати на себе відповідальність за власну безпеку.

Як заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне, США, ймовірно, збережуть свою прихильність НАТО, хоча можуть скоротити свою військову присутність в Європі, оскільки їхні пріоритети зміщуються в Індійсько-Тихоокеанський регіон.