В арабських країнах щодо палестинців в широкому сенсі існує історичний сентимент. Тому вони проти переселення з Сектора Газа.
Про це розповів науковий співробітник Інституту досліджень національної безпеки та Центру Моше Даяна при Тель-Авівському університеті Ілан Залят у матеріалі РБК-Україна "Під носом у Ірану. Чому Трамп " "замирить" Близький Схід і як це вплине на війну в Україні.
Залят висловив сумнів щодо готовності будь-якої країни на Близькому Сході погодитися на прийом великої кількості палестинців.
За його словами, окрім значного економічного навантаження, протягом 80 років арабські країни формували позицію на підтримку палестинців у їхньому прагненні відстоювати свої права на Палестину. Тому вони не можуть раптово змінити свою позицію і прийняти переселенців, навіть якщо їм буде запропонована фінансова компенсація.
Ідею про переселення палестинців відкинуто Єгиптом - державою, що має спільний кордон з Сектором Газа і розглядається главою Білого дому Дональдом Трампом як один з можливих напрямків для переселення палестинців.
Зате влада Єгипту планує запропонувати ініціативу, спрямовану на комплексне відновлення Сектора Газа. Основною метою цього плану є забезпечення палестинцям можливості "продовження присутності на своїй землі відповідно до законних прав". Аналогічну позицію займає Йорданія - сусідня з Ізраїлем країна, яка, як і більшість держав регіону, підтримує право палестинського народу залишатися на своїй землі.
Трамп нещодавно запропонував план тимчасового переміщення палестинців з території Сектора Газа, яка серйозно постраждала в результаті війни Ізраїлю та ХАМАСу. Палестинська адміністрація та Ліга арабських держав не схвалюють цю ідею.
В кінці січня глава Білого дому обговорив план переселення з лідерами Єгипту та Йорданії.