За запитами правоохоронних органів Агентство з розшуку та управління активами наразі активно залучене до виявлення та розшуку активів працівників медичних установ, РТЦК і СП, ВЛК та Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), які були залучені до корупційних схем.
Зокрема, відзначають в АРМА, йдеться про факти підробки медичної документації для отримання інвалідності особами призивного віку, що дозволяло їм уникнути призову на військову службу.
Так, окрім того майна, яке вже вилучили правоохоронці під час обшуків, АРМА вже розшукало перші активи п'яти фігурантів цих кримінальних проваджень та їх оточення.
Таким чином, перші опрацьовані агентством запити мають такі результати:
В АРМА зазначають, що значна частина з виявлених активів була придбана фігурантами під час повномасштабної війни рф проти України і оформлена на близьких їм осіб.
Тепер у агентстві очікують відповідні рішення судів про передачу зазначених активів в управління АРМА.
Як стало відомо, у Мінсоцполітики повідомили про роботу над впровадженням нової системи соціального страхування – єПотенціал. Як заявили в Міністерстві, команда розробила законопроект, що передбачає ряд змін.
Нагадаємо, що Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив про намір ліквідувати медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) до 1 січня 2025 року.
Також Віктор Ляшко повідомив про звільненнякерівників Центральної медико-соціальної експертної комісії Мінздрава, інших пов'язаних інститутів та співробітників, відповідальних за цей напрямок.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення СНБО про діяльність МСЕК, яке передбачає ліквідацію медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні.
Також відомо, що ГБР буде відкриватикримінальні справи проти посадових осіб з фейковими інвалідностями від МСЕК.
В Мінздраві розповіли, хто тепер буде виконувати функції центральної МСЕК.
Нагадаємо, що Офіс Генерального прокурора призначив службове розслідування після того, як у ЗМІ з'явилася інформація про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.
Також напередодні стало відомо, що керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу підозрюють у незаконному збагаченні. У її робочому кабінеті виявили 100 тисяч доларів, а також підроблені медичні документи, списки з прізвищами та фіктивними діагнозами. Крім того, вдома у неї працівники ГБР виявили майже 5 мільйонів 244 тисячі доларів, 300 тисяч євро, понад 5 млн гривень, брендовані прикраси та коштовності.
Тетяні Крупі обрали міру запобіжного заходу у вигляді арешту з можливістю застави в 500 млн грн.