Василь Стефаник мав всі шанси прославити українське слово у світі і навіть – як стверджували сучасники – отримати Нобелівську премію з літератури, однак з досі невияснених причин у розквіті кар'єри він впадає у глибоку депресію і протягом 15 років не пише жодного рядка.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМожливо, серед причин мовчання були настійливі рекомендації влади писати на нагальні – корисні для режиму теми. Але виникає питання, чому письменник, який жив у світових столицях, так переймався долею селян, чому їхні переживання вважав співзвучними своїм власним, чому розглядав своїх героїв саме у моменти відчаю та безвиході.
Творці спектаклю «СТЕФАНИК. Новели» через сто років слідом за автором занурюються в саму суть речей, досліджують універсальні дилеми людського буття, ті, що поза простором і часом, а також з'ясовують: чому історії Стефаника про віддалені за часом події і далеких у часі людей і сьогодні захоплюють і хвилюють. Його персонажі руйнують загальноприйняті норми моралі, балансують на межі потворності та краси, добра і зла, життя і смерті, сліз і сміху, адже навіть комедійні новели письменник доводить до абсурду, трагicomедії.
Можливо, саме сьогодні – у час випробувань, в епіцентрі історичного зламу філософія Стефаника і його герої знайдуть відгук і резонанс у глядацькій залі.
Як повідомляв Знай.ua, Маламуж заявив, що «Мавка» протоптала першу стежку для успішної української анімації.
Популярні статті зараз Гороскоп на листопад-2024: ретроградний Меркурій принесе Рибам можливості, а Тельцям передчуття Безкоштовний проїзд і комуналка: за що ще не будуть платити пенсіонери В Мінагро спрогнозували ціни на картоплю: до чого готуватися Українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила Показати щеТакож Знай.ua писав про те, що лідерка групи KOZAK SISTERS розповіла, чим унікальний перший альбом.