середа25 грудня 2024
nku.in.ua

Світлана Грінчук розповіла про важливу роботу в Запорізькій області: "Війна вже пройшла 3 млн га українського лісу".

Про це повідомляє голова Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Світлана Грінчук на своїй сторінці в мережі Facebook. Наводимо слова автора без коментарів.
Светлана Гринчук поделилась о значимой работе в Запорожской области: "Война уже затронула 3 млн га украинских лесов."

Сьогодні працюємо в Запорізькій області – для синхронізації дій з місцевою владою та вирішення екологічних питань регіону.

Для прифронтового та промислового Запорізького регіону важливо працювати над відновленням та збільшенням площі лісів. Ми оглянули одну з самозаліснених ділянок поблизу с. Смоляне. Ця ділянка передана Беленківській територіальній громаді в ДП «Ліси України».

Усього в регіоні ідентифіковано майже 4 тисячі таких самосійних лісів загальною площею 10,7 тис. га. З них 51 ділянка вже погоджена для подальшої передачі в ДП «Ліси України». І ця робота триває.

Захист самосійних лісів – важливий крок до збільшення лісистості України в умовах війни. Адже майже 3 млн га українського лісу вже пройдено війною. Майже один мільйон га окуповано, півмільйона га – заміновано.

У Запорізькій області 7 тис. га лісів, що підпадають під управління Державного агентства лісових ресурсів України, потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів та подальшого розмінування. Це якщо ми говоримо про деокуповані території, а також ліси, де ведуться активні бойові дії. Ще орієнтовно 60 тис. га лісу окуповано. Про рівень їх замінування та забруднення сьогодні можемо робити лише припущення.

Отже, використовуємо будь-які можливості для відновлення наших лісів. Окрім узаконення самозаліснених ділянок, з початку року в Запорізькій області відтворено 8 га лісу та висаджено 64,7 тис. сіянців, зокрема створено 2,1 га нових лісів. Ліс висаджують у місцях, де раніше були пожежі або рубки, росли кущі та чагарники, а також на галявинах поруч з уже існуючими лісами - і обов'язково після обстеження територій на наявність червонокнижних, степових видів, біоотраслей тощо. І це важлива робота, яку сьогодні виконують лісівники в прифронтовому регіоні.