Вечором 28 жовтня трагічні новини потрясли Україну та весь культурний світ - російська ракета вразила один з унікальних пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО, "Госпром" у Харкові. Найбільша у світі будівля в стилі конструктивізму та офіційний претендент на список Світової спадщини ЮНЕСКО, харківський Госпром вже майже століття є одним із символів Харкова.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа наступний день, під час проведення в Києві IV Міжнародної конференції "Культурна спадщина: захист культурних кордонів", прозвучало термінове звернення Єлени Сердюк, виконавчого директора Українського національного комітету ICOMOS (Міжнародної ради з охорони пам’ятників та історичних місць) до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) щодо пошкодження унікального пам’ятника архітектури Госпром у Харкові.
“Українська культурна спадщина належить всьому людству і є скарбницею світової цивілізації…
– … Український національний комітет ІКОМОС звертається до світової спільноти з проханням об’єднати всі зусилля для захисту культурної спадщини України, враховуючи, що завдання шкоди цій спадщині вплине на гуманістичний дух людства та його культурне різноманіття”.
Популярні статті зараз У листопаді пенсіонерам підкинуть грошей: хто отримає Контроль за ухильниками стане жорсткішим: як знайдуть порушників обліку У військкомат забули дорогу: хто з українців більше не цікавить ТЦК Загинув відомий співак, зірка групи "One Direction" Ліам Пейн: поліція каже - випав з вікна Показати щеЗ повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням .
Метою IV Міжнародної конференції "Культурна спадщина: захист культурних кордонів" стала інтеграція матеріальної та нематеріальної спадщини з метою об’єднання всього сектора захисників та формування стратегії залучення інвестицій для збереження та захисту культурної спадщини.
Управляюча партнерка компанії Dovgiy Family Office, Оксана Гуляєва разом з Головою Всеукраїнської асоціації охорони культурної спадщини, що є співзасновниками та організаторами Конференції Олександром Нікоряком .
“В Україні помилково розглядають матеріальну та нематеріальну спадщину окремо. Важливо поєднати історії та легенди з матеріальною основою. Саме це наповнює міста життям і приваблює людей. Саме тому в Dovgyi Family office працюють з власними об’єктами компанії та розвивають YouTube-проект "Маленькі історії великого Києва" - поєднуючи архітектуру міста з його "заурочними" "живими" історіями". А ВАОКС працює над розширенням програми навчання студентів-реставраторів”.
Спікерами конференції виступили Наталія Войцещук, директор департаменту пам’яткоохоронної діяльності, Міністерство культури та стратегічних комунікацій, Юлія Литвинец, генеральний директор Національного художнього музею, Ваганова Юлія, директор Музею Ханенка, Вадим Кириленко, перший заступник директора Національного заповідника "Софія Київська", Міхал Красій (Польща), директор департаменту захисту культурної спадщини Варшави, Лариса Довга, засновниця та керівник освітнього проекту "УКультура", професор НаУКМА, Кирило Кобцев, Офіційний представник Міжнародного комітету Голубого щита в Україні, Марк Вілкінс (Швейцарія – Київ), номінант на премію ЄС з сучасної архітектури, Катерина Фастовець, керівник бренду Marie Claire в Україні та Ігор Добруцький, український підприємець, громадський діяч, засновник та директор "Folk Ukraine".
Український національний комітет ICOMOS (Міжнародний рада з охорони пам’ятників та історичних місць) є частиною ЮНЕСКО з центральним офісом у Парижі.