Чиновница МСЭК "погорела" на взятке / t.me/pgo_gov_ua

Заступник головного лікаря Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) затримана під час отримання неправомірної вигоди. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, заступник головного лікаря за 2 тисячі доларів США обіцяла сприяти військовозобов’язаному громадянину в отриманні II групи інвалідності. "Це давало б підстави для зняття його з військового обліку. Вона переконувала чоловіка, що вже не вперше вирішувала подібні "питання" і знає, як це зробити", - йдеться в повідомленні.

Подозреваемая / t.me/pgo_gov_ua

Правоохоронці затримали чиновницю під час отримання грошей.

Їй повідомлено про підозру в зловживанні впливом (ч. 3 ст. 369-2 КК України).

В Офісі генпрокурора зазначають, що під час обшуків у неї вилучили майже 20 тисяч доларів США, документи для оформлення інвалідності, медичну документацію, особисті справи та інші докази злочинної діяльності.

'Делала это не впервые': еще одна чиновница МСЭК 'погорела' на взятке (фото)

Скандали з МСЕК - що відомо

Як повідомляв УНІАН, в Україні вже було кілька скандалів, пов'язаних із корупційними діями посадових осіб МСЕК.

Зокрема, у керівниці Миколаївської обласної МСЕК, яку підозрюють у корупційних схемах для ухилянтів, правоохоронці знайшли більше $450 тисяч, купу коштовностей, а у її сина - російський паспорт.

Керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина підозрюють у незаконному збагаченні, а під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США в різних валютах.

Також було виявлено ряд підроблених медичних документів, списки "ухилянтів" з прізвищами та фіктивними діагнозами. Крім того, за даними ГБР, вдома у них знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, більше 5 млн грн, брендовані прикраси та коштовності, а також багато майна.

Президент України Володимир Зеленський заявив про ліквідацію до 1 січня 2025 року всіх МСЕК.

До парламенту Кабінетом Міністрів України внесено законопроект, який передбачає їх реформування. Зокрема, передбачено, що нинішніх керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) виключать з оновленої системи лікарських комісій.