неділя23 лютого 2025
nku.in.ua

Чи існує радіаційна загроза після атаки російського дрона на ЧАЕС: відповідь рятувальників.

У ніч на 14 лютого Російська Федерація здійснила атаку ударним дроном з вибуховою бойовою частиною на укриття Чорнобильської атомної електростанції. Наразі триває моніторинг радіаційного фону.
Существует ли радиационная угроза после атаки российского дрона на ЧАЭС? Ответ спасателей на этот вопрос.

Російська Федерація в ніч на 14 лютого атакувала ударним дроном із фугасною бойовою частиною укриття Чорнобильської атомної електростанції. Наразі триває моніторинг радіаційного фону.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Державної служби з надзвичайних ситуацій в Telegram.

За даними рятувальників, після удару російського дрона по укриттю 4-го енергоблока ЧАЕС показники радіаційного фону залишаються в межах норми.

"На промисловій площадці ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень", - йдеться у повідомленні рятувальників.

Наразі триває моніторинг радіаційного фону.

"Ситуація під контролем. Слідкуйте за офіційними повідомленнями", - заявили в ГСЧС.

Російський удар дроном по ЧАЕС

Вранці п'ятниці, 14 лютого, президент Володимир Зеленський повідомив, що російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною вразив цієї ночі укриття зруйнованого 4-го енергоблока Чорнобильської атомної станції.

"Укриття на ЧАЕС було пошкоджено цим дроном. Пожежу ліквідували. Наразі радіаційний фон не підвищувався, і за цим постійно слідкують. За попередніми оцінками, пошкодження укриття суттєві", - написав Зеленський.

Пізніше голова Офісу президента Андрій Єрмак показав перші фото з наслідками удару дрона по ЧАЕС.

Варто нагадати, що на початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року росіяни захопили і Чорнобильську АЕС. Там утримували персонал станції в заручниках.

А вже 31 березня 2022 року росіяни покинули територію ЧАЕС, викравши обладнання та документи, а також замінувавши територію.