Шевченківський райсуд Києва зобов'язав Державне бюро розслідувань відкрити кримінальне провадження щодо можливих корупційних порушень під час проведення тендерів на обслуговування сайтів компанією "Фінпорт Текнолоджис Інк", яка належить батькові голови Львівської ОДА Максима Козицького - Зиновію Козицькому.
Про це повідомив у своєму блозі на сайті Censor.net голова громадського союзу "Останній бастіон", екс-глава "Полтаванефтегазгеологія" Геннадій Сікалов.
Він зазначив, що компанія Козицьких протягом багатьох років вигравала тендери ОГП і НАПК на створення сайтів цих державних установ, причому переважна більшість торгів відбувалася на неконкурентній основі або ж компанія була єдиним учасником тендеру.
"Ми подали заяву про кримінальний злочин і отримали рішення суду, який зобов'язав ГБР відкрити кримінальне провадження щодо можливого скоєння власником ЧАО "Фінпорт Текнолоджис Інк." Зиновієм Козицьким, головою Львівської ОДА Максимом Козицьким, а також невстановленими посадовими особами органів прокуратури та НАПК злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу України 368 і 369. У постанові суду підтверджено, що скарга містить достатньо відомостей, які можуть свідчити про скоєння кримінального злочину", - пише Сікалов.
За його словами, з 2019 року Фінпорт Текнолод фактично займає монопольне становище, адже, починаючи з 2019 року, щорічно вигравала тендери на створення, а згодом - на підтримку та розширення веб-порталу для генпрокуратури та обласних прокуратур.
"Переважна більшість торгів відбувалася на неконкурентній основі або ж компанія була єдиним учасником тендеру. Вартість послуг щорічно зростала на 20-30%. Пікантна деталь, що характеризує підхід "державників": на кінець 2023 року на балансі Фінпорту числилося основних засобів на суму 45 тис. грн, що є еквівалентом двох дешевих ноутбуків. При цьому в цілому на госпрозрахункових тендерах Фінпорт отримав понад 61 млн грн", - йдеться в замітці.
Крім того, на думку Геннадія Сікалова, про корупційну змову може свідчити той факт, що ряд кримінальних справ, за якими органи прокуратури здійснювали нагляд, відкритих проти компаній родини Козицьких, не доводилися до логічного завершення.
"Ну як, скажіть, НАПК або прокуратура можуть розслідувати діяльність таких хороших людей, без яких вони, як без (електронних) рук? Звичайно, ні. Більше того. Чомусь так сталося, що справи проти компаній Козицьких, де органи прокуратури здійснюють процесуальний нагляд, чомусь розвалюються", - заявив блогер, перерахувавши ряд відповідних кримінальних проваджень.