Правоохранители сделали заявление относительно скандала в 211 бригаде / Нацполиция

У зв'язку із масштабними порушеннями та знущаннями над солдатами в 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ, про що повідомили ЗМІ, розпочато кримінальне провадження. ГБР розслідує можливі факти неналежних відносин з боку посадових осіб підрозділу.

Як повідомили в прес-службі Державного бюро розслідувань, розпочато розслідування кримінального провадження щодо виявлення фактів зловживання посадовими особами зазначеної бригади. Зокрема, можливих неналежних заходів впливу та насильства щодо підлеглих.

"16 грудня Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони відкрила кримінальне провадження за фактом застосування неналежних заходів впливу до підлеглих (ч. 5 ст. 426-1 КК України) командування 211-ї понтонно-мостової бригади. Розслідування доручено Державному бюро розслідувань", - пояснили в прес-службі.

Зазначається, що фахівці бюро будуть вивчати матеріали, зібрані під час службових перевірок бригади Головною інспекцією Міністерства оборони України. Також будуть розглядати повідомлення в медіа та соціальних мережах про знущання над бійцями.

Следственные действия по делу 211 бригады / НацполицияСледственные действия по делу 211 бригады / НацполицияПравоохранители сделали заявление относительно скандала в 211 бригаде / Нацполиция0

У ГБР запевняють, що раніше до детективів не надходило жодних матеріалів щодо цієї ситуації ні від офіційних осіб, ні від військовослужбовців бригади.

"Разом з тим, Державне бюро розслідувань закликає військовослужбовців негайно звертатися з офіційними скаргами у випадку наявності в їх військових формуваннях подібних випадків. Це дозволить не лише оперативно реагувати на порушення, але й уникнути подібних ситуацій у майбутньому", - зазначають у відомстві.

Крім того, повідомляється, що Національна поліція проводить розслідування щодо керівництва бригади за фактом залучення підлеглих до будівництва свого будинку в Хмельницькій області, замість їх служби в районі бойових дій. Сьогодні йому повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем з тяжкими наслідками (ч. 2 ст. 364 КК України).

Згідно з повідомленням Нацполіції, слідчі Тернопільщини повідомили про підозру командиру військової частини, який залучив чотирьох військовослужбовців до будівництва власного будинку в Хмельницькій області. За таку "службу" вони отримували грошове забезпечення, як в зоні бойових дій.

Правоохранители сделали заявление относительно скандала в 211 бригаде / Нацполиция1Правоохранители сделали заявление относительно скандала в 211 бригаде / Нацполиция2

Встановлено, що протягом жовтня-грудня 2023 року за вказівкою командира підлеглі будували приватний будинок в одному з сіл Хмельницької області. При цьому їх офіційно включили в наказ про командирування в зону бойових дій в Миколаївській області.

"Однак, як з'ясували слідчі поліції, військовослужбовці перебували вдома, отримуючи зарплату та бойові виплати. Загальна сума виплат їм за цей час склала майже мільйон гривень", - розповіли правоохоронці.

Також повідомляється, що проведено обшуки в військовій частині, за місцем проживання командира, військовослужбовців та на об'єкті будівництва, вилучено відповідну документацію та інші речові докази.

Фігуранту оголошено підозру за фактом зловживання службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків для державних інтересів. Йому загрожує до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років і т. д. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному.

Скандал у 211 бригаді - що відомо

Нагадаємо, журналісти дізналися про масштабні проблеми в 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. У публікації йдеться, що командири знущаються над підлеглими, вимагають гроші, застосовують насильство, прив'язують до дерев'яного хреста і тому подібне. Встановлено, що ядро 211 понтонно-мостової бригади формувалося з людей, пов'язаних давніми службовими, дружніми або сімейними стосунками.

Командир бригади, полковник Олег Побережнюк, дружина якого працювала в ТЦК. Серед таких "сімейних підрядів" виділялася сім'я Пастухів. Начальник штабу Валерій Пастух та його син Владислав перебували в прямому підпорядкуванні один одному, що заборонено законом, і активно використовували своє становище для особистої вигоди.

За даними ЗМІ, однією з найгучніших історій зловживання стало будівництво будинку для Побережнюка. Чотири солдати, командировані нібито для виконання завдань у зоні бойових дій, насправді будували будинок командира в Хмельницькій області. За мниму участь у бойових діях їм виплатили премії по 100 тисяч гривень.