неділя23 лютого 2025
nku.in.ua

Естонська розвідка повідомила, що Китай перетворився на центр контрабанди західних технологій для російської армії.

Китай підтримує Росію у виробництві військових безпілотників. Країна фактично перетворилася на центр контрабанди критично важливих західних компонентів для російських дронів.
Эстонская разведка сообщает, что Китай превратился в ключевой узел для контрабанды западных технологий в российскую армию.

Китай допомагає Росії у виробництві військових безпілотників. Країна фактично стала центром контрабанди критично важливих західних компонентів для російських дронів.

Про це заявила зовнішня розвідка Естонії у своєму щорічному звіті про національну безпеку, повідомляє РБК-Україна посилаючись на Reuters.

За даними естонської розвідки, близько 80% таких компонентів, що потрапляють до Росії, зараз надходять з Китаю. Також звіти свідчать, що приблизно 60% іноземних деталей, знайдених у російській зброї на полі бою в Україні, були отримані через Китай.

Згідно з доповіддю, Китай є "основним центром імпорту високотехнологічних товарів та товарів подвійного призначення в Росію в обхід західних санкцій".

"Китайські інтереси тут полягають у тому, щоб не допустити поразки Росії у війні в Україні, оскільки такий результат означав би перемогу Сполучених Штатів, які є головним суперником Китаю", - заявив журналістам під час відеозв'язку генеральний директор служби Каупо Росін.

Зазначається, що Росія не має внутрішніх альтернатив для комплектуючих для безпілотників, тому вони в основному надходять із Заходу.

"Китайський уряд ... сприяє двосторонньому співробітництву та таємним передачам компонентів подвійного призначення через приватні компанії. Такий підхід, ймовірно, зменшить залежність Росії від західних компонентів і, в довгостроковій перспективі, може підорвати здатність Заходу впливати на цю сферу, - йдеться у звіті.

Китай звинувачують у військовій допомозі Росії

У липні минулого року колишній державний секретар США Ентоні Блінкен звинуватив Китай у тому, що він є основним постачальником зброї Росії. Зокрема, США стурбовані тим фактом, що Китай і Росія знайшли новий спосіб співпраці.

Пізніше стало відомо, що китайські компанії підозрюють у постачанні Росії товарів подвійного призначення - зокрема, про різке збільшення такої торгівлі стало відомо виданню Associated Press в квітні.

Також минулого року Китай скоригував експортний контроль над безпілотниками, призначеними для військового використання.