Служба безпеки викрила топову "крису" ФСБ в своїх рядах - на ворога працював керівник Штабу Антитерористичного центру СБУ України. Згідно з повідомленням СБУ, зрадника сьогодні вранці затримав особисто голова СБУ Василь Малюк.

Зазначається, що Служба безпеки задокументувала 14 епізодів протиправної діяльності "криси".

Голова СБУ особисто входив до оперативно-слідчої групи, яка займалася розробкою зрадника, і очолював операцію з його затримання. Про всі етапи спецоперації Малюк безпосередньо доповідав Верховному Головнокомандувачу, Президенту України Володимиру Зеленському.

"Це була складна розробка і подальша багатоходова реалізація, під час якої ми використовували всі можливі гласні та негласні форми і методи нашої діяльності, а також усю можливу палітру оперативно-технічних заходів. Завдяки зашифрованим програмним закладкам ми проникли в гаджети зрадника - мобільні термінали, комп'ютери. Ми фактично з ним жили, проводили аудіо- і відеоконтроль. У процесі цього всього нам вдалося якісно задокументувати збір і передачу зрадником відповідної інформації ворогу", - поділився Малюк.

Він зазначив, що також через зрадника СБУ тривалий час передавала ворогу дезінформацію: спочатку в рамках контррозвідувальних заходів, а потім - в рамках кримінального провадження.

Про деталі цієї спецоперації СБУ повідомить найближчим часом.

Як повідомили УНІАН джерела в спецслужбі, зрадником, який працював на ФСБ РФ, виявився керівник Штабу Антитерористичного центру при СБУ полковник Дмитро Козюра.

Затримання зрадників України

Як повідомляв УНІАН, рік тому затримали п'ятьох зрадників, які працювали в розвідці та СБУ і зливали Москві секретні дані про АЕС, Харкові та обороні Одеси. Члени агентурної мережі ворога були затримані в результаті багатоетапної спецоперації в різних регіонах.

Серед них - колишні посадові особи Головного управління розвідки Міноборони, Служби зовнішньої розвідки України, а також - співробітник обласного управління СБУ.

Також повідомлялося, що СБУ викрила українські компанії, які постачали в РФ мікрочіпи для ракет і безпілотників. Ці підприємства працювали в Харківській, Чернівецькій та Одеській областях.